FANDOM


Witajcie! Za kilka godzin powitamy rok 2015... Liczymy na to, że zarówno dla czytelników tego bloga, jak i dla samej Syców Wiki przyszły rok będzie o wiele lepszy niż ten. A w tym momencie pragnę podsumować odchodzący rok na naszej wiki.

Trochę statystyk

  • Od założenia Syców Wiki mija w dniu dzisiejszym dokładnie 412 dni.
  • W zasobach tej wiki znajduje się 189 artykułów i 144 obrazów. W ciągu całego roku 2014 na Syców Wiki przybyło 151 artykułów i 94 plików. Cel pięćdziesięciu artykułów został osiągnięty 13 stycznia, stu – 18 kwietnia, a stu pięćdziesięciu – 21 lipca.
  • Przez cały rok uprawnienia posiadał tylko jeden użytkownik. Za to swoje edycje na Syców Wiki wykonało łącznie sześciu użytkowników.
  • Aktualnie na Syców Wiki jest włączone 5 z 12 rozszerzeń Wikii. Sa to: blogi, galeria kategorii, tablica wiadomości, mapy i forum. W 2014 wyłączone zostały rozszerzenia: ankiety, komentarze, czat, listy Top 10 i odznaczenia.
  • Najwięcej edycji w przestrzeni głównej zostało wykonanych w lipcu – 684. Łącznie w 2014 w artykułach na Syców Wiki wykonano 2185 edycji.
  • Aktualnie zajmujemy 212. miejsce w rankingu polskich wiki. Najniższa pozycja w 2014 roku to 248. miejsce (5 stycznia), a najwyższa to 189. miejsce (9 sierpnia).

2014 na Syców Wiki

W ciągu całego 2014 roku dbaliśmy o rozwój naszej wiki. Już w styczniu przystąpiliśmy do uporządkowania drzewka kategorii. 10 stycznia powstał niezbędny do funkcjonowania naszej wiki regulamin, który od tej pory wielokrotnie był aktualizowany. 18 stycznia pojawiliśmy się w rankingu polskich wiki na Centrum Społeczności. W styczniu włączyliśmy też odznaczenia, uruchomiliśmy chatango i utworzyliśmy fanpage na Facebooku.

Z myślą o spisaniu wszystkim najważniejszych wydarzeń z życia Syców Wiki, w połowie lutego stworzyliśmy Kronikę, dzięki której mogło powstać to podsumowanie. W tym samym miesiącu utworzyliśmy również FAQ i zmieniliśmy wygląd strony głównej, który z małymi zmianami przetrwał do listopada.

W marcu dbaliśmy o licencje plików, a także wprowadziliśmy domyślne opisy zmian w oknie edycji.

Kwiecień to miesiąc, w którym dotychczasowe starterowe infoboksy zostały zastąpione nowymi. Wyłączono też wówczas odznaczenia, liczba artykułów przekroczyła sto, a komentowanie artykułów zastąpiono dyskusją.

W maju doszło do pierwszej zmiany adresu Syców Wiki. Stworzony został też niemiecki odpowiednik Syców Wiki, jednakże tamten projekt nie jest tak regularnie edytowany, jak ta wiki.

W czerwcu zainicjowaliśmy konkurs na Redaktora roku, który ostatecznie, z powodu małej społeczności, został zawieszony. W tym samym miesiącu starterowe navboksy uzyskały nowy wygląd, a artykuł Joseph Franzkowski został odznaczony jako wzorowy.

Lipiec, najaktywniejszy pod względem edycji miesiąc, odznaczył się w 2014 tzw. akcją 3 lipca. Wówczas zamieniono we wszystkich istniejących artykułach pauzy na półpauzy oraz dopracowano regulamin i FAQ. 14 lipca na Syców Wiki zaczął edytować także Marti.bot. 21 lipca liczba artykułów przekroczyła 150.

W sierpniu na prośbę administratora użytkownik Pirr utworzył nowe, aktualne logo. Nastąpiła też zmiana nazwy wiki z Sycowska Wiki na Syców Wiki.

We wrześniu aktywność zamarła. Jednak proces dalszego udoskonalania wyglądu wiki trwał nadal. Nawigacja w domyślnej skórce Oasis uzyskała nowy wygląd.

W październiku na stronie głównej dodano sekcję "Polecany artykuł" zachęcającą do czytania dobrze rozbudowanych artykułów. W tym samym miesiącu wyłączono też chatango.

W listopadzie znowu nastąpiły zmiany na stronie głównej. Na początku miesiąca wyrzucono szablon Cel, następnie wyłączono czat, a 18 listopada strona główna uzyskała aktualny wygląd. 14 listopada minął też rok od założenia Syców Wiki :)

Zbliżając się do końca. W grudniu Wikia wprowadziła nową nawigację, która domyślnie ma kolor biały. W ostatnich dniach zmodyfikowano też wygląd navboksów, które zostały przystosowane do wyglądu infoboksów.

Podsumowanie

2014 był ważnym rokiem dla młodej Syców Wiki. Na koniec chciałbym życzyć wszystkim czytającym tego bloga szczęśliwego Nowego Roku 2015, a Syców Wiki życzę dalszego rozwoju i wielu edycji jej użytkowników.

Pozdrawiam.

Poprzedni:
listopad 2014
Blog podsumowujący:
rok 2014
Następny:
luty 2015

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki