FANDOM


Osoba
Friedrich Franz Biron

Friedrich Franz Biron.jpg
Dane personalne
Data i miejsce urodzenia 18 kwietnia 1910
Syców
Data i miejsce śmierci 15 kwietnia 1997
Bonn
Imiona rodziców Gustav Biron i Françoise de Jaucourt
Imię i nazwisko małżonka Maria Irmgard von Ballestrem (1933-97)

Friedrich Franz Biron (ur. 18 kwietnia 1910 w Sycowie, zm. 15 kwietnia 1997 w Bonn) − syn Gustava Birona i Françoise de Jaucourt, właściciel majątku w Wielowsi do 1945 roku.

Biografia Edytuj

Friedrich Franz był czwartym dzieckiem i drugim synem Gustava Birona z małżeństwa z Françoise de Jaucourt. 20 lipca 1933 poślubił Marię Irmgard von Ballestrem, z którą wychował sześcioro dzieci. Do 1945 roku posiadał majątek rolny w Wielowsi. W czasie wojny był oficerem. Najpierw przebywał w Rosji, gdzie został ranny, a następnie przeniesiono go do Francji, w której pracował jako kronikarz wojenny. Po wojnie prowadził wraz z żoną pralnię. Angażował się w sprawy niemieckich organizacji wypędzonych, m.in. był przewodniczącym Katolickiej Szlachty Śląska. Zmarł 15 kwietnia 1997 w Bonn.

Źródła Edytuj

Bibliografia Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki