FANDOM


Zasady – najważniejsza strona Syców Wiki określająca podstawy działania encyklopedii.

Zasady pisania artykułów

 1. Wszystkie artykuły są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0, co oznacza, że autor nie może mieć roszczeń do napisanego przez siebie artykułu, ale powielający treść jest zobowiązany podać jej autorów i dokładne źródło (bezpośredni link do strony) oraz udostępniać ją na tej samej licencji.
 2. Niedozwolone jest publikowanie treści naruszających prawa autorskie.
 3. Każdy artykuł musi być napisany w stylu encyklopedycznym i w miarę obiektywnie.
 4. Artykuł nie powinien zawierać błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, rzeczowych czy błędów w wikikodzie.
 5. Każdy artykuł i każda kategoria powinny być odpowiednio skategoryzowane.
 6. Autor artykułu jest zobowiązany do podania źródeł, z których korzystał, na końcu napisanego przez siebie artykułu (w formie bibliografii, linków zewnętrznych i/lub przypisów). Wyjątek stanowią artykuły w formie kalendarium.
 7. Niedozwolone jest publikowanie informacji nieprawdziwych i/lub nieznajdujących potwierdzenia w źródłach.
 8. Zakazane jest stosowanie wandalizmów, spamowanie i publikowanie treści niezgodnych z prawem.
 9. Jedyną formą wyróżniana artykułów na Syców Wiki jest oznaczanie ich medalem i umieszczanie ich fragmentów oraz linków do nich na stronie głównej.
 10. Szczegóły dotyczące pisania artykułów określa poradnik.

Zasady przesyłania grafik

 1. Przesyłając grafikę należy pamiętać o dodaniu odpowiedniej licencji. Pliki nieposiadające licencji i/lub naruszające prawa autorskie są usuwane.
 2. Nie powinno się przesyłać grafik niezwiązanych z tematyką Syców Wiki, chyba, że przysyłający zamierza wykorzystać ją na swojej stronie użytkownika.
 3. Przesyłając grafikę należy pamiętać, że każdy plik musi zostać użyty w przestrzeni Syców Wiki. Jeśli grafika jest nieużywana, administrator ma obowiązek usunąć ją w terminie 7 dni od jej przesłania.

Społeczność

 1. Podstawową formą kontaktu między użytkownikami Syców Wiki są tablice i forum. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w FAQ.
 2. Edytującego Syców Wiki obowiązują netykieta i wikietykieta.
 3. Zakazane jest stosowanie gróźb i wszelkich form zastraszania wobec innych użytkowników.
 4. Bieżącym źródłem o stanie aktywności na Syców Wiki są ostatnie zmiany i comiesięczne blogi informacyjne.
 5. Specjalną stroną utworzoną w celu gromadzenia danych na temat działalności Syców Wiki od jej powstania jest Kronika.
 6. Nad prawidłowym rozwojem projektu czuwają administratorzy.
 7. Uprawnienia, wymagania i obowiązki moderatorów, administratorów oraz operatorów fanpage'a na Facebooku zostały zapisane na tej stronie.
 8. Jeśli powyższe zasady są nieprzestrzegane, użytkownik jest ostrzegany o ich złamaniu. W przypadku kolejnych wykroczeń jego adres IP podlega blokadzie od dwóch godzin do roku lub na zawsze. W przypadku stosowania umyślnych wandalizmów lub spamowania administrator nie jest zobowiązany informować użytkownika o naruszeniu zasad.
 9. Obowiązkiem każdego użytkownika jest zapoznanie się z zasadami. Brak znajomości powyższych treści nie jest wytłumaczeniem od łamania ich.

Postanowienia końcowe

 1. Powyższe zapisy mogą zostać zaktualizowane. Zmiany treści zasad mogą dokonywać wyłącznie administratorzy, którzy nie są zobowiązani informować o tym innych użytkowników.
 2. Zasady obowiązują natychmiast po publikacji.

Ostatnia aktualizacja zasad miała miejsce 17 kwietnia 2017.

Wiki-wordmark.png

Ogólne FAQO nasZasady
Zaawansowane AdministratorzyJak napisać artykuł?KronikaNieużywane plikiObowiązki administratorówOdbieranie uprawnieńPrzyznawanie uprawnień

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki