FANDOM


Wybory samorządowe w 2002 roku – wybory radnych do Rady Miejskiej i pierwsze powszechne wybory burmistrza Sycowa, które odbyły się w gminie Syców, podobnie jak w całej Polsce, 27 października 2002 roku.

10 listopada przeprowadzono też drugą turę w wyborach burmistrza miasta.

Obwody głosowania Edytuj

Głosowanie odbywało się w dziesięciu obwodach głosowania:

  1. Przedszkole nr 1 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1
  3. Centrum Kultury w Sycowie: okręg wyborczy nr 2
  4. Klub seniora w Sycowie: okręg wyborczy nr 2
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej: okręg wyborczy nr 3 i 4
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach: okręg wyborczy nr 5
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy: okręg wyborczy nr 6
  8. Przedszkole nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 7
  9. Szkoła Podstawowa Filia w Ślizowie: okręg wyborczy nr 7
  10. Szpital w Sycowie: okręg wyborczy nr 2

Wybory do Rady Miejskiej Edytuj

Radnych kadencji 2002-2006 w gminie Syców wybierano w siedmiu okręgach wyborczych: w dwóch pierwszych (obejmujących teren miasta Syców) wybierano po 5 radnych, a w pozostałych pięciu (obejmujących sołectwa) – po jednym. Łącznie w dniu 27 października 2002 roku w gminie Syców uprawnionych do głosowania było 12 340 osób. Frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 43,21%.

Zarejestrowane komitety Edytuj

  1. KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej – lista nr 2 (zarejestrowano kandydatów w pięciu okręgach)
  2. KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy – lista nr 3 (zarejestrowano kandydatów w pięciu okręgach)
  3. KW Polskiego Stronnictwa Ludowego – lista nr 6 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  4. KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa – lista nr 8 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  5. KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian – lista nr 9 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  6. KWW Rzemiosło – lista nr 10 (zarejestrowano kandydatów w czterech okręgach)
  7. KWW Wspólna Wieś – lista nr 11 (zarejestrowano kandydatów w dwóch okręgach)
  8. KWW Odnowa Sycowa – lista nr 12 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  9. KWW Porozumienie Samorządowe 2002 – lista nr 13 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  10. KWW Odnowa wsi – lista nr 14 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  11. KWW Pogoń przy Klubie Sportowym SKS Pogoń Syców – lista nr 14 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  12. KWW Zieloni – lista nr 14
  13. KWW Sławka Kapicy – lista nr 15
  14. KWW Syców 2002 – to też my – lista nr 16

Łącznie o mandaty radnych Rady Miejskiej ubiegało się 108 kandydatów.

Kandydaci do Rady Miejskiej Edytuj

Okręg wyborczy nr 1 Edytuj

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
2 1 Tomaszewski Ireneusz Adam KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej 58 Nie
3 1 Golański Ireneusz Mieczysław KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 255 Nie
3 2 Skuza Mieczysław KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 275 Nie
3 3 Rosiek Ryszard KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 139 Nie
3 4 Kujawa Sylwester KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 93 Nie
3 5 Słabik Joanna KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 110 Nie
6 1 Grzemski Krzysztof KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 89 Nie
6 2 Harbacewicz Franciszek KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 96 Nie
6 3 Trzeciak Stanisław KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 153 Nie
6 4 Ziółkowska Pinkosz Renata Irena KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 52 Nie
6 5 Fąka Małgorzata KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 88 Nie
8 1 Kempa Beata Agnieszka KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 485 Tak
8 2 Kmiecik Tadeusz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 227 Nie
8 3 Piwowarski Grzegorz Roman KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 139 Nie
8 4 Trojanowski Mieczysław KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 152 Nie
8 5 Malinowski Marek KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 131 Nie
9 1 Gigiel Andrzej KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 174 Nie
9 2 Walczak Jarosław KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 275 Tak
9 3 Czaplak Krzysztof Romuald KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 81 Nie
9 4 Trela Adam KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 213 Nie
9 5 Kuropka Małgorzata KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 258 Nie
10 1 Barański Sylwester KWW Rzemiosło 141 Nie
10 2 Litwiniak Ewa KWW Rzemiosło 120 Nie
10 3 Troska Zofia KWW Rzemiosło 163 Nie
12 1 Grzędziak Waldemar KWW Odnowa Sycowa 196 Nie
12 2 Kuropka Joachim KWW Odnowa Sycowa 182 Nie
12 3 Mencel Edward KWW Odnowa Sycowa 94 Nie
12 4 Czysty Krzysztof KWW Odnowa Sycowa 89 Nie
12 5 Laryś Zygmunt KWW Odnowa Sycowa 160 Nie
13 1 Cichoń Kazimierz KWW Porozumienie Samorządowe 2002 534 Tak
13 2 Kłys Paweł Władysław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 414 Tak
13 3 Nogala Piotr Krzysztof KWW Porozumienie Samorządowe 2002 170 Nie
13 4 Nowiński Bogusław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 151 Nie
13 5 Świerblewski Jan Witold KWW Porozumienie Samorządowe 2002 163 Nie
14 1 Czeredrecki Henryk KWW Zieloni 91 Nie
15 1 Kapica Sławomir Piotr KWW Sławka Kapicy 456 Tak
16 1 Jagodziński Zbigniew KWW Syców 2002 – to też my 86 Nie

Okręg wyborczy nr 2 Edytuj

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
2 1 Butrym Franciszek KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej 57 Nie
3 1 Homiński Ryszard KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 167 Nie
3 2 Łukawska Beata KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 178 Nie
3 3 Grenda Leszek KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 151 Nie
3 4 Kościański Henryk KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 106 Nie
3 5 Cymerman Marek KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 83 Nie
6 1 Walczak Paweł KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 347 Tak
6 2 Dąbrowski Grzegorz KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 136 Nie
6 3 Trokowicz Barbara KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 275 Nie
6 4 Wysocki Zbigniew Józef KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 113 Nie
6 5 Lamek Wioletta KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 131 Nie
8 1 Kicior Czesława Kazimiera KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 82 Nie
8 2 Kociński Wojciech Eugeniusz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 328 Tak
8 3 Kowalczyk Andrzej KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 141 Nie
8 4 Kwiatkowski Arkadiusz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 90 Nie
8 5 Roszyk Barbara KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 154 Nie
9 1 Wiśniewski Edward Wojciech KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 176 Nie
9 2 Malecki Robert Krzysztof KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 265 Nie
9 3 Kornak Cezary Rafał KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 158 Nie
9 4 Dukiewicz Sebastian KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 100 Nie
10 1 Baszak Danuta KWW Rzemiosło 162 Nie
10 2 Cegła Krzysztof KWW Rzemiosło 323 Nie
10 3 Lentka Krzysztof KWW Rzemiosło 347 Tak
10 4 Pawlak Maciej KWW Rzemiosło 130 Nie
12 1 Stasik Tadeusz KWW Odnowa Sycowa 220 Nie
12 2 Musiał Mieczysław KWW Odnowa Sycowa 42 Nie
12 3 Broszkiewicz Ryszard KWW Odnowa Sycowa 50 Nie
12 4 Datoń Ewa KWW Odnowa Sycowa 122 Nie
12 5 Kopaszewski Adam KWW Odnowa Sycowa 171 Nie
13 1 Garbiec Zbigniew Stanisław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 439 Tak
13 2 Maciej Bogusław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 201 Nie
13 3 Moniuszko Bolesław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 346 Tak
13 4 Pawlikowski Czesław Zenon KWW Porozumienie Samorządowe 2002 81 Nie
13 5 Standziak Czesław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 151 Nie
14 1 Kowalewski Józef KWW Pogoń przy Klubie Sportowym SKS Pogoń Syców 46 Nie

Okręg wyborczy nr 3 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
2 Szymak Edward KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej 3
6 Pluta Wiesław Jan KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 69
8 Janczak Mariola Józefa KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 17
9 Pieczonka Ewa Maria KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 66
12 Kawa Arkadiusz KWW Odnowa Sycowa 13
13 Księżyk Jan KWW Porozumienie Samorządowe 2002 19

Okręg wyborczy nr 4 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
3 Bieniek Bertold KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 5
6 Dera Henryk KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 24
8 Gandera Henryk KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 39
9 Fryt Robert KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 96
10 Spychała Marek KWW Rzemiosło 36
12 Binek Adam KWW Odnowa Sycowa 15
13 Żuraw Mieczysław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 136

Okręg wyborczy nr 5 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
2 Niełacny Henryk Józef KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej 24
6 Duda Kazimierz Józef KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 15
8 Zieliński Kazimierz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 31
9 Dubicki Andrzej KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 138
11 Wojtowicz Leszek KWW Wspólna Wieś 39
12 Jakubowska Stanisława KWW Odnowa Sycowa 64
13 Smorawski Jan KWW Porozumienie Samorządowe 2002 90

Okręg wyborczy nr 6 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
3 Misiak Katarzyna KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 29
6 Bednarek Zdzisław KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 125
8 Misiarz Paweł Janusz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 20
9 Kurzawa Jolanta Agnieszka KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 29
11 Sowińska Bernarda Małgorzata KWW Wspólna Wieś 25
12 Komur Władysław KWW Odnowa Sycowa 33
13 Drabent Urszula KWW Porozumienie Samorządowe 2002 105
14 Rogaliński Henryk Marek KWW Odnowa wsi 74

Okręg wyborczy nr 7 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
2 Szumilas Józef KW Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej 50
3 Goś Edmund KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 28
6 Kręblewski Mirosław Zenon KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 57
8 Grzesiak Ireneusz KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 25
9 Nowicka Mieczysława KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 18
10 Staniewicz Zenon KWW Rzemiosło 55
12 Strzelecka Mieczysława KWW Odnowa Sycowa 43
13 Kuźmicz Łukasz Maciej KWW Porozumienie Samorządowe 2002 60

Uzyskane mandaty Edytuj

Mandat radnego uzyskali:

  • w okręgu wyborczym nr 1: Kazimierz Cichoń (KWW Porozumienie Samorządowe 2002), Sławomir Kapica (KWW Sławka Kapicy), Beata Kempa (KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa), Paweł Kłys (KWW Porozumienie Samorządowe 2002) i Jarosław Walczak (KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian)
  • w okręgu wyborczym nr 2: Zbigniew Garbiec (KWW Porozumienie Samorządowe 2002), Wojciech Kociński (KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa), Krzysztof Lentka (KWW Rzemiosło), Bolesław Moniuszko (KWW Porozumienie Samorządowe 2002) i Paweł Walczak (KW Polskiego Stronnictwa Ludowego)
  • w okręgu wyborczym nr 3: Wiesław Pluta (KW Polskiego Stronnictwa Ludowego)
  • w okręgu wyborczym nr 4: Mieczysław Żuraw (KWW Porozumienie Samorządowe 2002)
  • w okręgu wyborczym nr 5: Andrzej Dubicki (KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian)
  • w okręgu wyborczym nr 6: Zdzisław Bednarek (KW Polskiego Stronnictwa Ludowego)
  • w okręgu wyborczym nr 7: Łukasz Kuźmicz (KWW Porozumienie Samorządowe 2002)

KWW Porozumienie Samorządowe 2002 uzyskało sześć mandatów, KW Polskiego Stronnictwa Ludowego – trzy mandaty, KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian i KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa – po dwa mandaty, a KWW Rzemiosło i KWW Sławka Kapicy – po jednym mandacie.

Wybory burmistrza Edytuj

Kandydaci Edytuj

W wyborach samorządowych w 2002 roku o fotel burmistrza miasta i gminy Syców ubiegało się sześciu kandydatów zgłoszonych przez sześć komitetów wyborczych. W I turze głosowania swój głos na jednego z kandydatów oddało 5 219 uprawnionych mieszkańców gminy.

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów
1. Bieniek Bertold Józef KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 166 3,18%
2. Czajka Stanisław KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 1491 28,57%
3. Grzędziak Waldemar KWW Odnowa Sycowa 341 6,53%
4. Kempa Beata Agnieszka KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 1302 24,95%
5. Przybył Jacek KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 997 19,10%
6. Sarnowski Henryk Władysław KWW Porozumienie Samorządowe 2002 922 17,67%

II tura Edytuj

Do II tury, która odbyła się 10 listopada 2002 roku, awansowali Stanisław Czajka i Beata Kempa. W ponownym głosowaniu uczestniczyło 4 295 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów
1. Czajka Stanisław KW Polskiego Stronnictwa Ludowego 2284 53,18%
2. Kempa Beata Agnieszka KWW Obywatelska Wspólnota Samorządowa 2011 46,82%

Burmistrzem Sycowa w drugiej turze wyborów wybrany został Stanisław Czajka.

Źródła Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Wybory w gminie Syców

Wybory samorządowe Wybory samorządowe w 1990 rokuWybory samorządowe w 1994 rokuWybory samorządowe w 1998 rokuWybory samorządowe w 2002 rokuWybory samorządowe w 2006 rokuWybory samorządowe w 2010 rokuWybory samorządowe w 2014 roku
Wybory przedterminowe i uzupełniające Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2004 rokuWybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2006 rokuWybory przedterminowe burmistrza Sycowa w 2007 rokuWybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2007 roku (20 maja, 22 lipca) • Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2016 roku

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki