Fandom

Sycowska Wiki

Wybory samorządowe w 2010 roku

358stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Wybory samorządowe w 2010 roku – wybory radnych do Rady Miejskiej i burmistrza Sycowa, które odbyły się w gminie Syców, podobnie jak w całej Polsce, 21 listopada 2010 roku.

Ze względu na wybór burmistrza już w pierwszej turze wyborów, w gminie Syców nie odbyła się druga tura.

Obwody głosowania Edytuj

Głosowanie odbywało się w dziesięciu obwodach głosowania:

  1. Przedszkole nr 1 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1
  3. Centrum Kultury w Sycowie: okręg wyborczy nr 2
  4. Klub seniora w Sycowie: okręg wyborczy nr 2
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej: okręg wyborczy nr 3 i 4
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach: okręg wyborczy nr 5
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy: okręg wyborczy nr 6
  8. Przedszkole nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 7
  9. Świetlica wiejska w Ślizowie: okręg wyborczy nr 7
  10. Szpital w Sycowie: okręg wyborczy nr 2

Wybory do Rady Miejskiej Edytuj

Radnych kadencji 2010-2014 w gminie Syców wybierano w siedmiu okręgach wyborczych: w dwóch pierwszych (obejmujących teren miasta Syców) wybierano po 5 radnych, a w pozostałych pięciu (obejmujących sołectwa) – po jednym. Łącznie w dniu 21 listopada 2010 roku w gminie Syców uprawnionych do głosowania było 13 131 osób. Frekwencja wyborcza w gminie Syców wyniosła 45.03%.

Zarejestrowane komitety Edytuj

  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – lista nr 1 (zarejestrowano kandydatów w trzech okręgach)
  • KW Platforma Obywatelska RP – lista nr 4 (zarejestrowano kandydatów w czterech okręgach)
  • KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe – lista nr 18 (zarejestrowano kandydatów w pięciu okręgach)
  • KWW Razem Dla Gminy Syców – lista nr 19 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  • KWW Wojciecha Kocińskiego – lista nr 20 (zarejestrowano kandydatów w sześciu okręgach)
  • KWW Kazimierza Jacka Mieszały – lista nr 21 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Dariusza Maniaka – lista nr 22 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Działajmy wspólnie – lista nr 23 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Socjaliści – lista nr 24 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Łukasz Schönfelder (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)

Łącznie o mandaty radnych Rady Miejskiej ubiegało się 57 kandydatów.

Kandydaci do Rady Miejskiej Edytuj

Okręg wyborczy nr 1 Edytuj

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Anders Rafał Wojciech KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 458 Tak
1 2 Maciaszek Dariusz Krzysztof KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 233 Nie
4 1 Leszczyńska Janina Zofia KW Platforma Obywatelska RP 235 Nie
4 2 Janiszyn Monika Elżbieta KW Platforma Obywatelska RP 254 Nie
4 3 Jagodziński Zbigniew KW Platforma Obywatelska RP 199 Nie
4 4 Barański Sylwester Józef KW Platforma Obywatelska RP 229 Nie
4 5 Bęś Adam Andrzej KW Platforma Obywatelska RP 164 Nie
18 1 Siwek Anna Maria KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 169 Nie
18 2 Kozan Marcin KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 256 Nie
19 1 Adamska Leokadia KWW Razem Dla Gminy Syców 378 Nie
19 2 Biernacki Stanisław Jerzy KWW Razem Dla Gminy Syców 757 Tak
19 3 Nogala Barbara Elżbieta KWW Razem Dla Gminy Syców 576 Tak
19 4 Kacyna Robert Marian KWW Razem Dla Gminy Syców 258 Nie
19 5 Walczak Jarosław KWW Razem Dla Gminy Syców 472 Tak
20 1 Manulik Gabriela Maria KWW Wojciecha Kocińskiego 195 Nie
20 2 Kornatko Bogusława KWW Wojciecha Kocińskiego 334 Nie
20 3 Bator Marzena Agnieszka KWW Wojciecha Kocińskiego 154 Nie
20 4 Gołdyn Leszek Józef KWW Wojciecha Kocińskiego 299 Nie
20 5 Myszakowska-Łyjak Maria KWW Wojciecha Kocińskiego 232 Nie
22 1 Maniak Dariusz Dominik KWW Dariusza Maniaka 389 Tak
25 1 Schönfelder Łukasz Przemysław KWW Łukasz Schönfelder 252 Nie

Okręg wyborczy nr 2 Edytuj

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Skuza Mieczysław Krzysztof KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 381 Tak
1 2 Hominski Jan Dominik KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 129 Nie
4 1 Rubik Marek Piotr KW Platforma Obywatelska RP 447 Tak
4 2 Bęś Piotr Stanisław KW Platforma Obywatelska RP 152 Nie
4 3 Klóska Robert Sławomir KW Platforma Obywatelska RP 139 Nie
4 4 Lisek Jarosław Marcin KW Platforma Obywatelska RP 123 Nie
4 5 Foltyński Łukasz KW Platforma Obywatelska RP 176 Nie
18 1 Galiński Mirosław KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 223 Nie
18 2 Lentka Krzysztof KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 584 Tak
19 1 Cichoń Kazimierz KWW Razem Dla Gminy Syców 445 Tak
19 2 Ciemny Paweł Wojciech KWW Razem Dla Gminy Syców 322 Nie
19 3 Kamecka Bożena KWW Razem Dla Gminy Syców 281 Nie
19 4 Moniuszko Bolesław KWW Razem Dla Gminy Syców 561 Tak
19 5 Urbański Jacek Mariusz KWW Razem Dla Gminy Syców 234 Nie
20 1 Piotrowska Elżbieta KWW Wojciecha Kocińskiego 286 Nie
20 2 Żuk Krzysztof KWW Wojciecha Kocińskiego 269 Nie
20 3 Solarz Wojciech Piotr KWW Wojciecha Kocińskiego 229 Nie
20 4 Sołoducha Andrzej Michał KWW Wojciecha Kocińskiego 205 Nie
23 1 Dziwińska-Karaba Bożena KWW Działajmy Wspólnie 235 Nie
24 1 Skuza Karol Grzegorz KWW Socjaliści 128 Nie

Okręg wyborczy nr 3 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
18 Troska Mieczysław Jan KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 151
19 Pawlicki Władysław KWW Razem Dla Gminy Syców 60
20 Księżyk Jan KWW Wojciecha Kocińskiego 43

Okręg wyborczy nr 4 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
1 Śliboda Jolanta Janina KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 20
4 Lempert Przemysław Mateusz KW Platforma Obywatelska RP 11
19 Kapica Wiesław Józef KWW Razem Dla Gminy Syców 210
20 Staś Robert Roman KWW Wojciecha Kocińskiego 142

Okręg wyborczy nr 5 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
4 Pronobis Maciej Julian KW Platforma Obywatelska RP 7
18 Wojtowicz Leszek KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 58
19 Dubicki Andrzej KWW Razem Dla Gminy Syców 130
21 Mieszała Kazimierz Jacenty KWW Kazimierza Jacka Mieszały 212

Okręg wyborczy nr 6 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
18 Bednarek Zdzisław Krzysztof KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 201
19 Rogaliński Henryk Marek KWW Razem Dla Gminy Syców 120
20 Czechowski Arkadiusz Franciszek KWW Wojciecha Kocińskiego 66

Okręg wyborczy nr 7 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
19 Staniewicz Zenon KWW Razem Dla Gminy Syców 317
20 Kuczyński Edmund Ryszard KWW Wojciecha Kocińskiego 201

Uzyskane mandaty Edytuj

Mandat radnego uzyskali:

  • w okręgu wyborczym nr 1: Rafał Anders (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), Stanisław Biernacki (KWW Razem Dla Gminy Syców), Dariusz Maniak (KWW Dariusza Maniaka), Barbara Nogala (KWW Razem Dla Gminy Syców) i Jarosław Walczak (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 2: Kazimierz Cichoń (KWW Razem Dla Gminy Syców), Krzysztof Lentka (KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe), Bolesław Moniuszko (KWW Razem Dla Gminy Syców), Marek Rubik (KW Platforma Obywatelska RP) i Mieczysław Skuza (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej)
  • w okręgu wyborczym nr 3: Mieczysław Troska (KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe)
  • w okręgu wyborczym nr 4: Wiesław Kapica (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 5: Kazimierz Mieszała (KWW Kazimierza Jacka Mieszały)
  • w okręgu wyborczym nr 6: Zdzisław Bednarek (KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe)
  • w okręgu wyborczym nr 7: Zenon Staniewicz (KWW Razem Dla Gminy Syców)

KWW Razem Dla Gminy Syców uzyskała siedem mandatów, KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe – 3 mandaty, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 2 mandaty, a KW Platforma Obywatelska RP, KWW Kazimierza Jacka Mieszały i KWW Dariusza Maniaka – po jednym mandacie.

Wybory burmistrza Edytuj

Kandydaci Edytuj

W wyborach samorządowych w 2010 roku o fotel burmistrza miasta i gminy Syców ubiegało się trzech kandydatów zgłoszonych przez trzy komitety wyborcze. W I turze głosowania swój głos na jednego z kandydatów oddało 5 913 uprawnionych mieszkańców gminy.

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów
1. Kapica Sławomir Piotr KWW Razem Dla Gminy Syców 3 550 60.82%
2. Kociński Wojciech Eugeniusz KWW Wojciecha Kocińskiego 1 925 32.98%
3. Kwiatkowska-Homińska Danuta Żaneta KW Platforma Obywatelska 362 6.20%

Wskutek uzyskania przez Sławomira Kapicę ponad połowy ważnie oddanych głosów, został on wybrany na urząd burmistrza Sycowa już w pierwszej turze wyborów. Kapica objął urząd złożeniem ślubowania w dniu 30 listopada 2010 roku[1]

Źródła Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. Protokół nr I/2010 z dnia 30 listopada 2010 r. – Biuletyn Informacji Publiczej UMiG Syców

Wybory samorządowe w gminie Syców

Wybory samorządowe Wybory samorządowe w 1990 rokuWybory samorządowe w 1994 rokuWybory samorządowe w 1998 rokuWybory samorządowe w 2002 rokuWybory samorządowe w 2006 rokuWybory samorządowe w 2010 rokuWybory samorządowe w 2014 roku
Wybory przedterminowe i uzupełniające Wybory przedterminowe burmistrza Sycowa w 2007 rokuWybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2007 rokuWybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2016 roku

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki