FANDOM


Wybory samorządowe w 2014 roku – wybory radnych do Rady Miejskiej i burmistrza Sycowa, które odbyły się w gminie Syców, podobnie jak w całej Polsce, 16 listopada 2014 roku.

30 listopada przeprowadzono też drugą turę w wyborach burmistrza miasta.

Obwody głosowania Edytuj

Głosowanie odbywało się w dziesięciu obwodach głosowania:

  1. Przedszkole nr 1 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1 i 2
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 3, 5 i 10
  3. Biblioteka Publiczna w Sycowie: okręg wyborczy nr 6 i 7
  4. Sala Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Sycowie: okręg wyborczy nr 8, 9 i 10
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej: okręg wyborczy nr 14 i 15
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach: okręg wyborczy nr 13
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy: okręg wyborczy nr 12
  8. Przedszkole nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 4 i 11
  9. Świetlica wiejska w Ślizowie: okręg wyborczy nr 11
  10. Szpital w Sycowie: okręg wyborczy nr 9

Wybory do Rady Miejskiej Edytuj

Wybory radnych kadencji 2014-2018 odbywały się na podstawie nowego Kodeksu wyborczego z 2011 roku. Gmina Syców została podzielona na piętnaście jednomandatowych okręgów wyborczych[1]. Łącznie w dniu 16 listopada 2014 roku w gminie Syców uprawnionych do głosowania było 13 397 osób.

Zarejestrowane komitety Edytuj

  • KW Platforma Obywatelska RP – lista nr 4 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Szansa dla Sycowa – lista nr 15 (zarejestrowano kandydatów w ośmiu okręgach)
  • KWW Mateusza Baranieckiego – lista nr 16 (zarejestrowano kandydatów w trzech okręgach)
  • KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian – lista nr 17 (zarejestrowano kandydatów w czternastu okręgach)
  • KWW Razem Dla Gminy Syców – lista nr 18 (zarejestrowano kandydatów w piętnastu okręgach)
  • KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe – lista nr 19 (zarejestrowano kandydatów w sześciu okręgach)
  • KWW Marka Larysia – lista nr 20 (zarejestrowano kandydatów w trzynastu okręgach)
  • KWW Kazimierza Jacka Mieszały – lista nr 21 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW DD – lista nr 22 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Tak dla MiG Syców – lista nr 23 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  • KWW Iwona Michalak-Bober – lista nr 24 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)

Łącznie o mandaty radnych Rady Miejskiej ubiegało się 64 kandydatów.

Kandydaci do Rady Miejskiej Edytuj

Okręg wyborczy nr 1 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Peter Sebastian Wojciech KWW Szansa dla Sycowa 108
16 Pawlak Mateusz Krzysztof KWW Mateusza Baranieckiego 23
17 Wysocka Dorota Agnieszka KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 77
18 Nogala Barbara Elżbieta KWW Razem Dla Gminy Syców 133
20 Malinowski Marek Stanisław KWW Marka Larysia 163

Okręg wyborczy nr 2 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Chrzuściel Przemysław Piotr KWW Szansa dla Sycowa 4
17 Jacak Jarosław KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 47
18 Biernacki Stanisław Jerzy KWW Razem Dla Gminy Syców 219
20 Maniak Dariusz Dominik KWW Marka Larysia 198

Okręg wyborczy nr 3 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Walczak Jarosław KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 178
18 Wróbel Agnieszka Iwona KWW Razem Dla Gminy Syców 84
20 Maciaszek Dariusz Krzysztof KWW Marka Larysia 70

Okręg wyborczy nr 4 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Gołdyn Leszek Józef KWW Szansa dla Sycowa 56
16 Baraniecka Kamila Wioleta KWW Mateusza Baranieckiego 36
17 Przybył Jacek Wojciech KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 115
18 Promny Józef Jan KWW Razem Dla Gminy Syców 122
20 Cybulski Henryk Teodor Cybulski Henryk Teodor 88
24 Michalak-Bober Iwona Maria KWW Iwona Michalak-Bober 69

Okręg wyborczy nr 5 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Graf Ewa Stanisława KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 90
18 Piecuch Jerzy Stanisław KWW Razem Dla Gminy Syców 168
20 Podyma Grzegorz Kazimierz KWW Marka Larysia 113


Okręg wyborczy nr 6 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Olszewski Damian Mirosław KWW Szansa dla Sycowa 61
17 Zeja Grażyna Teresa KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 94
18 Cichoń Kazimierz KWW Razem Dla Gminy Syców 134
20 Dukiewicz Sebastian Waldemar KWW Marka Larysia 77

Okręg wyborczy nr 7 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Foltyński Łukasz KWW Szansa dla Sycowa 53
17 Ochab Tomasz Krzysztof KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 52
18 Moniuszko Bolesław KWW Razem Dla Gminy Syców 111
19 Trokowicz Barbara Maria KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 85
20 Hanyż Mateusz KWW Marka Larysia 110

Okręg wyborczy nr 8 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Sołoducha Andrzej Michał KWW Szansa dla Sycowa 66
16 Baraniecki Mateusz KWW Mateusza Baranieckiego 26
17 Roszyk Artur Piotr KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 62
18 Łukawska Beata Urszula KWW Razem Dla Gminy Syców 129
19 Głowacka Lilianna Mirosława KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 116


Okręg wyborczy nr 9 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
4 Kwiatkowska-Hominska Danuta Żaneta KW Platforma Obywatelska RP 33
15 Kociński Łukasz Wojciech KWW Szansa dla Sycowa 51
17 Hes Tobiasz KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 55
18 Janiszyn Monika Elżbieta KWW Razem Dla Gminy Syców 34
19 Lentka Krzysztof KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 112
20 Mateusiak Paweł Filip KWW Marka Larysia 56

Okręg wyborczy nr 10 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
15 Kornatko Bogusława KWW Szansa dla Sycowa 72
17 Kamecka Bożena KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 93
18 Wankiewicz Mariusz Andrzej KWW Razem Dla Gminy Syców 88
20 Schönfelder Łukasz Przemysław KWW Marka Larysia 51

Okręg wyborczy nr 11 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Zgadzaj Karol KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 130
18 Staniewicz Zenon KWW Razem Dla Gminy Syców 186
19 Sroka Adam KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 143
20 Kressak Marlena Teresa KWW Marka Larysia 30
23 Prędki Piotr Jerzy KWW Tak dla MiG Syców 71

Okręg wyborczy nr 12 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Piasecki Sławomir Jarosław KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 129
18 Bednarek Zdzisław Krzysztof KWW Razem Dla Gminy Syców 202
19 Rogaliński Henryk Marek KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 77

Okręg wyborczy nr 13 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
18 Duda Andrzej Zbigniew KWW Razem Dla Gminy Syców 78
20 Wojtowicz Leszek KWW Marka Larysia 68
21 Mieszała Kazimierz Jacenty KWW Kazimierza Jacka Mieszały 136
22 Dembski Dawid Jerzy KWW DD 84

Okręg wyborczy nr 14 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Caban Grzegorz KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 45
18 Kapica Wiesław Józef KWW Razem Dla Gminy Syców 92
19 Lempert Marian Marek KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe 213
20 Napruszewski Jan Wojciech KWW Marka Larysia 123

Okręg wyborczy nr 15 Edytuj

Nr listy Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów
17 Gajek Anna KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 63
18 Troska Mieczysław Jan KWW Razem Dla Gminy Syców 125
20 Witak Sylwia Magdalena KWW Marka Larysia 17

Uzyskane mandaty Edytuj

Mandat radnego uzyskali:

  • w okręgu wyborczym nr 1: Marek Malinowski (KWW Marka Larysia)
  • w okręgu wyborczym nr 2: Stanisław Biernacki (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 3: Jarosław Walczak (KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian)
  • w okręgu wyborczym nr 4: Józef Promny (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 5: Jerzy Piecuch (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 6: Kazimierz Cichoń (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 7: Bolesław Moniuszko (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 8: Beata Łukawska (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 9: Krzysztof Lentka (KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe)
  • w okręgu wyborczym nr 10: Bożena Kamecka (KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian)
  • w okręgu wyborczym nr 11: Zenon Staniewicz (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 12: Zdzisław Bednarek (KWW Razem Dla Gminy Syców)
  • w okręgu wyborczym nr 13: Kazimierz Mieszała (KWW Kazimierza Jacka Mieszały)
  • w okręgu wyborczym nr 14: Marian Lempert (KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe)
  • w okręgu wyborczym nr 15: Mieczysław Troska (KWW Razem Dla Gminy Syców)

KWW Razem Dla Gminy Syców uzyskał dziewięć mandatów, KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian i KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe – po dwa mandaty, a KWW Marka Larysia i KWW Kazimierza Jacka Mieszały – po jednym mandacie.

Wybory burmistrza Edytuj

Kandydaci Edytuj

O fotel burmistrza Sycowa ubiegało się łącznie czterech kandydatów zgłoszonych przez cztery komitety wyborcze. W I turze wyborów swój głos na jednego z kandydatów oddało 6 131 uprawnionych mieszkańców gminy.

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów
1. Kapica Sławomir Piotr KWW Razem Dla Gminy Syców 2 837 46.27%
2. Kociński Wojciech Eugeniusz KWW Szansa dla Sycowa 1 628 26.55%
3. Laryś Marek Zenon KWW Marka Larysia 1 028 16.77%
4. Przybył Jacek Wojciech KWW Bezpartyjna Inicjatywa Sycowian 638 10.41%

II tura Edytuj

Do II tury, która odbyła się 30 listopada 2014 roku, awansowali Sławomir Kapica i Wojciech Kociński. W ponownym głosowaniu uczestniczyło 5 100 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów
1. Kapica Sławomir Piotr KWW Razem Dla Gminy Syców 2 620 51.37%
2. Kociński Wojciech Eugeniusz KWW Szansa dla Sycowa 2 480 48.63%

Burmistrzem Sycowa w II turze wyborów wybrany został Sławomir Kapica, który objął urząd złożeniem ślubowania w dniu 5 grudnia 2014 roku[2].

Źródła Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. UCHWAŁA NR XLVI/283/2014RADY MIEJSKIEJ W SYCOWIE z dnia 31 lipca 2014 r.zmieniająca uchwałę nr XXIV/128/2012 z dnia 27 września 2012 r. w sprawie podziału gminy na stałe okręgi wyborcze, oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu – Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego.
  2. Zaprzysiężenie burmistrza Sławomira Kapicy – www.sycow.pl

Wybory samorządowe w gminie Syców

Wybory samorządowe Wybory samorządowe w 1990 rokuWybory samorządowe w 1994 rokuWybory samorządowe w 1998 rokuWybory samorządowe w 2002 rokuWybory samorządowe w 2006 rokuWybory samorządowe w 2010 rokuWybory samorządowe w 2014 roku
Wybory przedterminowe i uzupełniające Wybory przedterminowe burmistrza Sycowa w 2007 rokuWybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2007 roku (20 maja, 22 lipca) • Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w 2016 roku

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki